Benim Adım Supereva

Benim adım Supereva! Gel yanıma, tanı beni. Ben motorcunun sesiyim.

Bu yuvada sevdim ben iki tekeri. Başkasının elini tutmayı ben burada öğrendim. Motora binmeye başka asfaltlarda başladım belki ama motorcu olmanın motora binmekle bitmediğini ben işte bu yuvada anladım. Sabah motorunu ilk çalıştırırken tatlı bir ses duyarsın ya hani? İşte ben o demir yığınının sesiyim!

Benim adım Supereva. Efendim yok benim. Ben satın alınamayan bir ruhun sesiyim.

Serseri ama hayvan değil, sert ama kalpsiz değil, erkek ama öküz hiç değilim. Eldiveni çıkarıp yumruğu sıkmayı da bilirim, suratımdaki sakala iki damla yaş dökmeyi de. Ben paraya tapan milyonluk yığınların arasından trafiği yardırıp giden egsozun sesiyim.

Benim adım Supereva. İstanbul’um ben, Ege’yim, Karadeniz’in sesiyim.

Memleketimin her karış toprağı mabed bana. Suyumu paylaşarak içerim ben, ekmeğimi bölerek yerim. Ben Ege’nin koylarından açılan pancar motorun, peşimden koşan köylü çocukların, ben uçsuz bucaksız Anadolu bozkırlarındaki rüzgarın sesiyim.

Benim adım Supereva. Tut elimi, sarıl bana. Ben senin yüreğinin sesiyim.

Motora binmek kıçınla yaptığın mekanik bir şey değil. Kitaplar oku, eğitimler al, yüzbinlerce kilometre yol yap, kendini bulamamışsan bir arpa boyu yol gider misin? Egomun üzerinden iki tekerle geçen benim, en büyük yolu kendi yüreğine yapan. Benim adım Supereva, ben kendi olgunluğumun huzurlu sesiyim.

Benim adım Supereva. Aşığım ben, aşık ol bana. Ben senin sevgilinin sesiyim.

Kadınım ben, erkeğim. Sabah yatağında kahvaltı, akşam masanda en sevdiğin yemeğim. Hayat zor, ama merak etme, ben sana en büyük desteğim. Güzelim ben, yakışıklıyım, tipsizin tekiyim. Ben sevgilimin parmağında pırlanta değil, yanağında buseyim. Ben elele tutuşup dinlediğin dalgaların sesiyim.

Benim adım Supereva. Dostunum ben, tut ellerimi. Ben senin en eski dostunun yıllar sonra duyduğun sıcacık sesiyim.

Kıyıköy’de çadırların arasında, benzinlikte bir uzun yol molasında ya da Maslak’ta bir garaj kapısında. Dostumun teker izinden, motorumun götürdüğü yere giden yüreğim. Ben kardeşimin yaktığı kamp ateşinin çıtır çıtır sesiyim.

Benim adım Supereva. Motosikletin değil, ben bir ruhun peşindeyim. Ben havaya kalkmış dost kadehlerinin çarpışma sesiyim.

Ölüm kapıda, hayat bana hep kısa. Baki olan sen ve ben ve işte bir de hoş seda. Motosiklete binmeyi ben işte böyle bilirim. Bir motorcu gibi tek ve hür, Superevariders gibi kardeşçesine.

Benim adım Supereva. Gel yanıma, tanı beni. Ben senin sesinim!