Biz Kimiz?

"Kuş sevenler derneği değiliz" demişti eski başkanlardan biri. Bu yüzden toplumun genel görüntüsü içerisindeki "Her şey çok normal, hepimiz aynıyız" haliyle biraz çelişiyor olabiliriz. Hepimizi toplayıp patch sayısına böldüğünde çok kibar olmadığımız bir ortalama çıkması da mümkün. Çünkü burada çoğunlukla ne istediğini ve fikrini açıkça söyleyen insanlardan oluşmaya çalışıyoruz.

Çelişkili bir biçimde biraz tutucuyuz aslında. Birbirimizi tutarız, bırakmayız. Ama olur da içimizden biri bırakılacaksa da ne kadar yüksekte olduğuna bakmaksızın bırakır sonra bira içmeye gideriz. Fazla cilalı ve parlak bir grup değiliz. Türkiye’nin en büyük kulübü olacakken kafamız bozulduğu için vaz geçip bir avuç adam kalma kararını vermemiz çok uzun sürmemişti. Yine bir gün bu defa ülkenin en büyük kulübü olmaya karar verip kısa sürede bunu da yapabiliriz. İstememiz yetecektir.

Motosikletin bir araç olduğunu biliriz. Onu severiz ve onsuz bir yaşam bizim için çok çekilir değildir. Motosikletsiz kalmış adamın halinden de anlarız. Gruba girmek motosikletli olmayı, çıkmak gitmeyi veya yanlış yapmayı gerektirir. Arada motosikletin olmasa da bir gün alırsın nasıl olsa.

Motosiklet tepesinden inmeyen işsiz güçsüz bir tayfa değiliz. Gerçek halinden daha fazla sert gözükmeye çalışmanın zaaf olduğunu bilir olduğumuz gibi dururuz selede. Kimse kimsenin dövmesine, birasına, orucuna karışmaz. Dışarıdan bakıldığında birbiriyle geçinemeyip bağırıp çağıran bir kitle gibi gözükmemiz küçük harfle konuşamıyor olmamızdandır.

Yeni gelenin kenarda yeri her zaman vardır. Burada kimse başımız üzerinde değildir. Birkaç kişi tarafından değil, herkes tarafından sevildiğinde doğal bir sürecin ritüelleriyle kabul görür sabreden. O zaman olabildiğin yer de yanımızdır.

Basit, yalın, sade insanlarız. İyi insanlar olarak hayattan keyif alıp, sistemin içerisinde kalarak çizgisinde dolaşmayı severiz. Saygısızlık olmadığı müddetçe insafsız ve acımasız değiliz. Bu anlamda merhametli olduğumuzu bile söyleyebiliriz.

Çoğu insanın hayalini kurduğu yaşanılası yer gibiyiz aslında biraz. İster uğrar gidersin, bünye kabul ederse ister yerleşir hayat sürersin.

Bekleriz; gelmiyor musun? Çok da umurumuzdaydı…