Antalya Rafting MacerasıGelenekselleşen Hayırloba kampının ardından arayı çok fazla açmamalı, dostalarımızla tekrar kavuşmalıydık. Yaklaşık 3 yıl sonra Antalya'da tekrar bir araya geldik. Kamp yetmezmiş gibi bir de Köprülü Kanyon'un azgın sularına kürek salladık. Çok iyi ettik :)Evet atlarımız hazırsa yola çıkıyoruz.30 Ağustos sabahı İstanbul ve İzmir'den yola çıkan rider dostlarımızla Antalya/Merkez'de buluşup son kontroller ve planlamaları yapıp eksiklerimizi giderdik. Besin ve alkolün hayati öneminin farkında olduğumuzdan kamp nüfusuna, dağlarda kekikle beslenen 2 mutlu oğlak, 1 damacana damıtılmış rakı ve 2 kasa evlerden ırak lezzete sahip merdiven altı biramızı ekleyip Köprülü Kanyon yoluna koyulduk.

 Kamp alanına vardığımız ve yerleştiğimiz gibi sandalyeleri kapıp soğuk suya koştuk. Peki ya biralar? Biralar durur mu? Onlar da koştular :) Alkol kana girmişti bir kere. Daha fazlası gerekiyordu. Bir an da çılgın Karadeniz Kardeşlerden (Ahmet ve Ali) koltukaltı vodkası sürprizi geldi. Bunun gören SuperEva kabilesi durur mu? Tabii ki durmaz! Gazoz, buz, nane ve limon kabuğu hah hah hah hah hahha mojito :) Leğenin içinde vodkayla harmanlanan bu lezzet ibretlik görüntüleri de beraberinde getirdi. Serengeti düzlüklerinde gerçekleşen bir av sahnesinden farksız, National Geographic HD izlemelere doyulmayacak görüntüler ortaya çıktı. Pipetinin alan herkes leğenin başına kendinden emin bir aslan edasıyla koşarken aynı zamanda bir ceylan tedirginliğiyle mojitosunu pipetliyordu. Fakat Anıl "Poyraz" Yener cüssenine yakışır bir tavırla elindeki pipeti yavaşça küçük tedirgin ceylanlara bırakıp Fatih'ten kalan yarım vodkayı ağzına dayadı :)Artık herkes rahatlamış, mideler yavaş yavaş kazınmaya başlamıştı. İşte gerçek av sahneleri tam da bu sırada başlayacaktı. İşletmenin buzdolabına yerleştirmiş olduğumuz oğlaklardan birini kaptığımız gibi masaya yatırdık. Müzakere zamanı artık çoktan geçmişti ve sadece bıçaklar konuşabilirdi. Bıçaklarını çeken SuperEva lejyonerleri Süleyman "Tabureci" Gül, Erkan "Proceccus" Sözbilen, Görkem "Lycco" Ergüç organik ve mutlu oğlağımızın ağzını, burnunu dağıtarak tanınmaz hale getirdiler. Şişler, kavurmalar, küşlemeler havada uçuştu.Karınları doyan yetişkin SuperEva lejyonerleri için gecenin devamında rakı damacanadan(gerçekten damacanadan) su gibi aktı. Ertesi gün (31 Ağustos) sabırsızlıkla beklenen rafting macerası için vakit gelmişti. Öğle saatlerinde rafting ekipmanları ve alınan eğitimin ardından, eskiden Kadıköy-Pendik dolmuş hatlarında kullanılan Magirus marka dolmuşu ağzına kadar doldurduk. Rafting başlangıç noktasına, oldukça eğlenceli, 14 KM'lik bir yolculuğun ardından ulaştık. İki bot ve iki kanoyu suya indirip yarışmaya başladık. Tam bir Viking edasıyla küreklerimizi suya sallayıp "Hey, yah" nidalarıyla etrafımızda bulunan diğer botlarla su savaşı başlatıp, eğlencenin doruklarına sevdalandık. Yaklaşık 3 saat süren bu serüvenin yarısını bitirdiğimizde göbek bir yerde mola verip şeylerimizi içtik :) Yarım saatlik molanın ardından botlara tekrar atlayıp raftingi tamamladık.Yorgun bedenimiz alkol ve besin ihtiyacımızın üst seviyelere çıktığının sinyalini vermeye başladığında diğer oğlağı saklandığı yerden çıkardık. Yemek faslı, artan alkol oranı derken kendimizi oyun havalarının muazzam ritmlerine kaptırmış halde bulduk. Sonrası iyilik, güzellik :)İlk defa gerçekleştirilen, gelenekselleştirmeye can attığımız, tadı damağımızda kalan nur topu gibi bir kamp oldu. Tekrar bir araya gelmek üzere! İyi ki varsınız, iyi ki varız!

 


Hidalgo kullanıcısının resmi

Yorumlar

Poyraz kullanıcısının resmi
Poyraz

Elinize sağlık Antalyalılar, yine yapın yine gelelim. Ama ne eğlendik beee.

Hidalgo kullanıcısının resmi
Hidalgo

Sizin de ayağınıza, yüreğinize sağlık İzmir. Ritüelleştirmemiz lazım kesinlikle :) O değil de güzel eğlendik be.

Ayk kullanıcısının resmi
Ayk

Süper bir kamp oldu gelenekselleşmeyi hak eden bir organizasyon, çok teşekkürler sayenizde harika bir hafta sonu geçirdik. Emeği geçen herkesin eline koluna sağlık :)

Hidalgo kullanıcısının resmi
Hidalgo

Sizlerin varlığı sayesinde güzelleşti kamp Abim. Gelenekselleştirmemiz lazım kesinlikle.